Як скласти особистий фінансовий план на рік

Почати планувати свій бюджет — відмінна ідея. Тема особистих фінансових планів досить цікава та важлива. Завдяки фінансовим планом ви зможете грамотно розпоряджатися доходами і не залишитися без засобів в важливий момент. У цій статті ми розглянемо питання «Як скласти особистий фінансовий план на рік»

Сплануйте доходи
Сплануйте доходи

Вам потрібно визначити, на яку суму ви можете розраховувати щомісяця. Якщо ви отримуєте фіксовану заробітну плату, зробити це простіше. Потрібно внести в рядок доходів зарплату іінші стабільні надходження — відсотки по вкладах, дохід від здачі нерухомості тощо.

При мінливому доході існує кілька варіантів.

  • Якщо ви отримуєте стабільний оклад, але премія в різні місяці відрізняється, бюджет потрібно спланувати так, щоб фіксований заробіток покривав усі обов’язкові витрати. Рештою грошей можна розпоряджатися в залежності від ситуації.
  • Можна порахувати середній дохід, який ви отримуєте в місяць, і відштовхуватися від цієї суми при плануванні бюджету. Якщо ви заробите більше, ніж прогнозували, відкладіть надлишки. Ці гроші знадобляться, коли заробіток виявиться менше середнього.
  • У ситуації, коли у вас немає постійного доходу і ви не впевнені, що буде, бюджет потрібно планувати виходячи з мінімального доходу. Коли ви почнете заробляти більше, то внесете правки.
    При плануванні потрібно враховувати всі доходи — додаткові джерела заробітку і нерегулярні доходи. Наприклад, якщо вам нараховують квартальну премію, її необхідно внести в список.

Визначте витрати
Сплануйте витрати

Випишіть обов’язкові щомісячні витрати — на харчування, комуналку, транспорт і т.д. Пам’ятайте, що взимку за комунальні послуги доведеться заплатити більше через опалення. Це теж потрібно вписати в бюджет.

Необхідно зафіксувати обов’язкові, але нерегулярні витрати — відпустка, техогляд автомобіля. Так ви будете застраховані від нестачі грошей.

Відзначте в календарі всі важливі, на вашу думку, дати, які вимагають фінансових витрат.

  • Випишіть свята, які прийнято відзначати у вашій родині. Це можуть бути дні народження рідних та друзів, Новий рік, Міжнародних жіночий день і інші дати. У бюджеті потрібно відобразити, скільки грошей ви плануєте витратити на подарунки та святкування.
  • Складіть список великих покупок — меблів, побутової техніки, одягу. Шопінг можна приурочити до розпродажів. У січні є шанс придбати верхній одяг і тепле взуття на хорошою знижкою. Так ви підготуватися до наступної зими і встигнете поносити обновку в цьому сезоні.
  • Заздалегідь плануйте відпустку. У вас буде достатньо часу, щоб вивчити пропозиції турагенств і забронювати тур або самостійно замовити квитки і розміщення в готелі за розумною ціною.
    Важливо виділити окрему графу для накопичень — постарайтеся відкладати щомісяця від 10% заробітку.

Підведіть підсумки
Підведіть підсумкиВнесіть дані в таблицю. Перевірте, щоб заплановані витрати не перевищували прибуткову частину. Якщо в якомусь місяці утворився дефіцит коштів, його можна закрити, використовуючи накопичення. Подумайте, яку суму і коли у вас вийде відкласти. Якщо і це не вирішило проблему, доведеться скорочувати витрати або подумати над тим, як збільшити доходи.

А якщо в кінці місяця у вас утворився великий залишок коштів, варто подумати про те, куди вкласти ці гроші.

Корегуйте бюджет щомісяця
Сума, яку ви планували отримати, може відрізнятися від тієї, що дійсно виявиться в руках. Ці зміни варто відображати в бюджеті. Щоб було легше стежити за витратами, зберігайте платіжні документи.

Звичайно, обставини часом можуть серйозно скоригувати плани. Але неточно скласти бюджет краще, ніж не зробити нічого.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *